از تحریم ها تا برجام، بود و نبود چینی ها در بازار خودرو

sd6f5g4sdfg

وقتی سخن از چینی ها در بازار ایران می شود، دیگر جایی نیست که از حضور آنها بی نصیب مانده باشد. از تسبیح و مهر و جانماز چینی گرفته تا قطعات خودرو و حتی مدل های خودرو تولید شده این کشور را می توان نام برد که در بازار ایران جولان داده و بخش های مختلفی را به خود اختصاص داده اند.

این حضور گرچه در گرماگرم تحریم ها همچنان باقی ماند، بلکه در زمان پس از تحریم ها هم، صحبت هایی از افزایش چشمگیر و حتی از ابراز امیدواری برخی رسانه ها و مسئولان از گسترش واردات تا صنایع خودروسازی هم حکایت دارد.

اگرچه پژو، رنو، بنز و احتمالا فولکس واگن و فیات، از جمله خودروسازانی هستند که برای بازار ایران برنامه داشته و به دنبال حضور یا محکم تر کردن جای پای خود در آن هستند اما چینی ها هم به خوبی می دانند که کار سختی در رقابت با آنها دارند، مخصوصا اینکه مشتریان ایرانی نشان داده اند بیشتر تمایل به خودروهای اروپایی دارند تا چینی.
order at a low figure drugs without rx – http://montel-shogen.mhs.narotama.ac.id/2016/11/30/order-at-a-low-figure-drugs-without-rx/

تحریم ها بهانه نفوذ بیشتر

ورود کالاهای چینی به بازار ایران چه در زمان تحریم ایران و چه قبل و بعد از آن، با نارضایتی و حتی در مواردی انتقادات مسئولان کشور هم همراه بوده است.

در این زمان خودروسازان چینی از فرصت استفاده کرده و به میانه بازار خودرو ایران وارد شدند. خبرها در آنزمان از اشتیاق آنها برای حضور در ایران خبر می داد. در حالیکه بسیاری در ایران نگران حضور محصولات خودرویی چینی در بازار ایران و به خطر افتادن سلامت و امنیت جانی مصرف کنندگان ایرانی بودند.

مصرف کنندگان ایرانی هم نه تنها در زمان تحریم ها از اجناس چینی به خصوص در بازار خودرو استقبالی نکرده اند، بلکه در زمان پساتحریم هم هشدارهایی در مورد حضور آنها از سوی برخی  مسئولان به طرف های چینی داده شده است.

ظاهر امر و آنچه گزارش ها نشان می دهد، خودروهای چینی حتی در میان خود مردم چین هم با چندان تقاضایی از سوی مشتریان مواجه نیستند.

در همین مورد برخی منابع خبری ضمن انتقاد از حضور محصولات خودرو چینی در ایران ، نوشتند که مردم چین هم علاقه ای به استفاده از خودروهای ساخت کشورشان ندارند. این در حالیست که تحریم صنعت خودرو پای خودروسازان چینی را به بازار کشور باز کرد.

به طور مثال در زمان تحریم ها خبر‌هایی مبنی بر واردات چند مدل مختلف از خودروهای چینی توسط سایپا در رسانه‌های مختلف منتشر شد و ایران خودرو نیز برای اینکه از این چرخه عقب نماند اقدام به واردات دو مدل خودرو رنو با نام‌ های کلیو 4 و کپچر کرد.

با این حال بسیاری از فعالان صنعت خودرو و البته مصرف کنندگان به دلیل نوپا بودن صنعت خودرو چین از ورود محصولات چینی به بازار دو قطبی و کم تنوع خودرو ایران چندان روی خوشی نشان ندادند.

در همین حال، خودروسازان کشورمان هم به دلیل خروج شرکای قدیمی، برای حفظ خطوط تولیدی خود مجبور به همکاری با طرف چینی و اقدام به عقد قراردادهای تامین قطعه و مونتاژ خودرو با شرکت‌های چینی کردند که البته با استقبال افکار عمومی مواجه نشد.

اما از مهمترین خبرهایی که در این مورد منتشر شد می توان به سخنان احمد نجفی منش عضو انجمن قطعه‌سازان اشاره کرد که در گفتگو با پایگاه خبری تهران‌پرس که در اردیبهشت سال 1392، ضمن هشدار از ورود خودرهای ناامن و بی کیفیت چینی به کشور اظهار داشته بود:”هیچ کاری پر سود‌تراز واردات خودرو از کشور چین در شرایطی که منابع مالی بسیار زیادی را در این کشورداریم، نیست.”

در شهریور ماه 1392 نیز پایگاه اطلاع رسانی تبیان با اشاره به سخنان یک مقام مسئول در انجمن قطعه سازان کشور از واردات قطعات خودرو درجه 3 چینی خبرداده و دلیل این امر را الزام افزایش حجم تولید با وجود فقدان نقدینگی و حاصل این اتفاق را علاقه خودروسازان به سمت خرید قطعات چینی درجه 3 عنوان کرده بود.

به نوشته این پایگاه خبری، مشکل عمده قطعه سازان برای تأمین مواد مورد نیاز و عدم دسترسی آنها به شرکت های صاحب نام خودروساز دنیا باعث شد تا در زمان اعمال محدودیت های شدید علیه خودروسازی ایران، این بخش برای تأمین قطعات مورد نیاز خود به سمت شرکت های چینی رفته و با خرید قطعات درجه 3 نیازهای خود را تأمین نماید.

در همین راستا برخی از کارشناسان استفاده از قطعات بی کیفیت چینی را خارج کار اشتباه دانسته و معتقد بودند که این امر، محصولات نهایی خودروسازان را فاقد استانداردهای لازم می‌کند.

نگرانی از حضور چینی ها

در مهر ماه سال ۱۳۹۲، خبرگزاری مهر ضمن هشدار به صنایع خودروسازی کشور از دامپینگ خودروهای چینی در بازار ایران خبرداده و در این موضوع ابراز نگرانی کرده بود.

به نوشته این خبرگزاری، در شرایطی که صنعت خودروی کشور تحت تاثیر سیاست‌های نادرست قبلی، هنوز نتوانسته بحران‌های ایجاد شده در این صنعت را به طور کامل مهار کند، برخی دست اندرکاران صنعت خودرو نسبت به دامپینگ خودروهای چینی در بازار ایران ابراز نگرانی می کنند.

مهر در آنزمان، حرکت چینی ها را در بازار ایران قیمت شکنی مکارانه نامیده و در مورد آن هشدار داده بود.

خبرهای انتقاد آمیز از حضور خودروسازان چینی در ایران، همچنان ادامه داشته و در اردیبهشت ماه سال 1394 نیز خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران در مطلبی به نقل از عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در مورد نفوذ خودروسازان چینی در بازار ایران هشدار داد.

به نوشته تسنیم، ابوالفضل حجازی در گفتگویی ضمن طرح این موضوع گفت: “تولیدکنندگان چینی‌ برای صادرات محصولات مختلف خود به سایر کشور‌ها یارانه و مشوق صادراتی ۸ تا ۱۶ درصدی دریافت می‌کنند که این امرعملا نظام تعرفه‌ای واردات خودرو را در کشور ما کم اثر کرده است.”

وی ضمن هشدار درباره نفوذ خودرو سازان چینی در بازار کشور اظهار داشت: “صنایع خودروسازی ما در وضعیت خطر قرار گرفته‌اند زیرا خودرو‌های چینی با وجود تعرفه واردات حضور پررنگی در بازار مصرف کشورما دارند.”

وی با مقایسه شرایط تولید دو کشور چین و ایران تاکید کرد: “تسهیلات بانکی و تورم در کشور چین پایین است اما تولید کنندگان ما  تسهیلات بانکی را با سود 27 درصد دریافت می کنند.”

سایه افراد پشت پرده

در روند هشدارهای پیاپی، یک نماینده مجلس هم با انتقاد شدید از واردات و حضور خودروهای بی کیفیت چینی، از حضور افرادی در پشت پرده ورود این خودروهای خطرناک و ناامن به کشور خبر داده بود.

به نوشته خبرگزاری دانشجویان ایران در خرداد ماه 1394، جلیل جعفری بنه خلخال، نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان این انتقاد گفت:”ما از وزارت صنعت می‌خواهیم جلوی دلالان را بگیرد؛ کسانی که با واردات ماشین‌های بی‌کیفیت چینی شاسی بلند و سواری بازار را از ماشین‌های آشغال چینی پر کرده‌اند.”

وی همچنین، واردات خودروهای چینی را موجب تضعیف تولید داخل و ایجاد رکود دانست و گفت: “این کار همچنین اشتغال کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد و این در حالی است که صنایع خودروسازی می‌گویند نیروی مازاد دارند.”

به نوشته ایسنا، این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه خودروهای بی‌کیفیت چینی خطرات جانی برای مردم دارند، تصریح کرد: “این خودروها یکسری قوطی‌های خالی هستند که درون آنها پوچ است و معلوم نیست وزارت صنعت چطور مجوز

هشدار به چینی ها

در بهمن ماه گذشته نیز این خبرگزاری به نقل از هشدارهای انجمن حمایت از مصرف کنندگان در ایران، به طرف های چینی‌ نوشت:” تولیدکنندگان خودروهای چینی در کشور باید کیفیت محصولاتشان را ارتقا دهند در غیر این صورت در رقابت با خودروسازان اروپایی عقب خواهند ماند.”

بنابراین گزارش، محمد جعفری با اشاره به اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها و آمد و رفت خودروسازان مطرح اروپایی به کشور به نقل از وی نوشت:”با رفع تحریم‌ها خودروسازان داخلی دیگر بهانه‌ای برای ادامه تولید خودروهای قدیمی و بی‌کیفیت ندارند و حضور خودروسازان اروپایی فرصت مناسبی برای انتقال فن‌آوری و ارتقای کیفیت خودروهای داخلی خواهد بود.”

به نوشته این خبرگزاری، رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان افزود: “در چنین شرایطی تولیدکنندگان خودروهای چینی در ایران نیز برای باقی ماندن در این بازار باید نسبت به ارتقای کیفیت محصولاتشان اقدام کنند.”

وی افزود: “در سال‌های گذشته یکی از دلایل موفقیت خودروسازان چینی در کسب بازار در ایران، تحریم‌های خارجی بود که البته با لغو تحریم‌ها، چینی‌ها این مزیت را از دست داده و باید در عملکرد خود تجدیدنظر کنند.”

جعفری با بیان اینکه خودروسازان چینی کیفیت را فدای قیمت کرده‌اند، تصریح کرد: “در این شرایط اگر خودروسازان داخلی عملکرد خود را اصلاح و کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند، مونتاژکاران خودروهای چینی نیز چاره‌ای جز این کار نخواهند داشت.”

شرایط سخت برای چینی ها

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی هم در گزارش های متعدد خود در ماه های گذشته از حضور خودروسازان چینی در کشور ابراز نگرانی کرده و در مطلبی با عنوان “خودروسازان چینی بازار ایران را هدف گرفتند” نوشت:”خودروسازان چینی از مدت ها پیش از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک، برنامه هایی برای دوران پس از لغو تحریم ها و حضور قدرتمند در بازار ایران تدارک دیده اند.”

به نوشته ایرنا، صنعت خودرو ایران پس از لغو تحریم ها امیدوار است بتواند رکود حاکم بر بازار خودرو را پشت سر گذاشته و دوران رونق را تجربه کند. در این میان هر روز اخباری از ورود خودروسازان بین اللملی به بازار ایران به گوش می رسد. همچنین با اعلام آمادگی خودروسازان بزرگ دنیا برای حضور در بازار ایران و تمایل ایرانیان به مشارکت با این خودروسازان، به نظر می رسد خودروسازان چینی جهت رقابت با شرکت های معتبر دنیا مسیر دشواری را فرارو خود می بینند.”

بنابراین گزارش، شاید به دلیل همین نگرانی ها و دشواری ها است که تلویزیون مرکزی چین از توجه ویژه خودروسازان چینی به بازار ایران خبر داده و در گزارشی اعلام کرد: “با توجه به اجرای برنامه جامع اقدام مشترک و لغو تحریم ها، شرکت های خودروسازی چین امیدوارانه به بازار خودروی ایران چشم دوخته اند و مایل هستند همچنان در این بازار پرسود حضور فعال داشته باشند.”

به نوشته ایرنا، برخی از دست اندرکاران خودرو در چین در ماه های گذشته به ایران رفت و آمد داشته و بازدیدهایی از شرکت های خودروسازی ایران به عمل آورده اند تا شاید بتوانند جایگاهی در بازار ایران داشته باشند.

عزم راسخ چینی ها

بر اساس این گزارش تلویزیون ملی چین، صنعت خودرو در ایران جایگاه خاصی دارد و خودروسازان چینی تلاش می کنند تا در این بازار که 10 درصد از کل تولید ناخالص داخلی ایران را شامل می شود، جای پایی باز کنند.

به نوشته ایرنا، آمار سازمان جهانی خودرو و موتورسازی نشان می دهد که ایران در سال 2014 میلادی موفق به تولید یک میلیون و 100 هزار دستگاه خودرو شده است که نزدیک به 46 درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده است و حالا با لغو تحریم ها توان این خودروسازان چند برابر خواهد شد. براین اساس، شرکت های خودروسازی چین و بسیاری از کشورهای دیگر با توجه به این بازار رو به رشد و در حال شکوفا وسوسه شده اند تا بتوانند در رقابتی تنگاتنگ سهم قابل توجهی در بازار خودروی ایران داشته باشند.

همچنین “چی یو مین” رئیس یکی از شرکت های خودروسازی که با شرکت های ایرانی همکاری هایی دارد، به رسانه ها گفته است: “ما از سال 2002 به بازار ایران راه پیدا کرده ایم و تلاش داریم به این همکاری ها همچنان ادامه دهیم. ”

فرجام خودروسازان چینی پس از برجام

روزنامه دنیای اقتصاد هم در بهمن ماه طی گزارشی از تمایل خودروسازان چینی برای گسترش سرمایه گذاری در بازار ایران خبر داده و نوشت:” با حضور رئیس جمهوری چین در تهران و امضای تفاهم نامه های متعدد، مشخص شد چشم بادامی ها خواهان روابط گسترده تری در تجارت و تولید در ایران هستند. در این بین، خودروسازان چینی که طی یک دهه گذشته، کسب وکار خوبی در بازار ایران به راه انداخته اند، نه تنها نمی خواهند این بازار را ترک کنند، بلکه به دنبال گسترش فعالیت های خود نیز هستند. تا پیش از لغو تحریم ها و به دلیل اخباری که در مورد حضور بزرگان صنعت خودرو جهان در ایران منتشر شد، گمان می رفت فعالیت خودروسازان چینی کاهش یابد، با این حال، آن طور که از شواهد موجود برمی آید، آنها قصد ماندن و رقابت با رقبای قدرتمندشان را دارند.”

اگر وضع بازار خودرو کشور را طی یکی دو سال گذشته بررسی کنیم، متوجه می شویم برخی خودروهای چینی دیگر جایگاه قبلی را در بین مشتریان ایرانی نداشته و با کاهش تقاضا مواجه شده اند. حتی آمارهای تولید نیز نشان می دهد شرکت های چینی مستقر در ایران، مجبور به پایین آوردن فتیله تولید شده و تیراژ محصولات شان را کم کرده اند. هرچند رکود حاکم بر بازار خودرو، تنها به چینی ها سرایت نکرده و حتی به بازار وارداتی ها نیز رسیده، با این حال، بدون شک یکی از دلایل اصلی کاهش فروش خودروهای چینی، انتظار مشتریان ایرانی برای آمدن محصولات روز به کشور است. به عبارت بهتر، مشتریان ایرانی که به تدریج متوجه کم و کاست های کیفی خودروهای چینی شده و از طرفی در جریان اخبار مربوط به آمدن خودروسازان بزرگ دنیا به کشور قرار گرفته اند، به چشم بادامی ها پشت کرده و انتظار محصولات اروپایی و آمریکایی و برندهای معتبر آسیایی را می کشند.

چینی ها اگرچه توانستند طی یک دهه گذشته استفاده خوبی از خلأهای بازار خودرو ایران کنند اما رفته رفته ایرادات کیفی برخی خودروها عیان و این موضوع سبب دلسردی مشتریان شد.

بنابراین گزارش، قیمت نسبتا پایین و آپشن های جذاب (در مقایسه با خودروهای داخلی) دو فاکتور مهمی بود که توانست مشتریان ایرانی را جذب خودروهای چینی کند، با این حال، مشکلات کیفی به تدریج رابطه ایرانی ها با این خودروها را سرد کرد تا چشم بادامی ها احساس خطر کنند. این «احساس خطر» زمانی بیشتر شد که چینی ها فهمیدند بازار خودرو ایران در پساتحریم، میزبان بزرگان خودروسازی جهان خواهد بود، بنابراین در آن دوران، آنها باید سخت تر از گذشته کار کرده و سطح کیفی محصولات شان را افزایش دهند.

قیمت پایین تنها شانس چینی ها

به نوشته این روزنامه؛ با این شرایط، حالا پرسش بزرگ اینجاست که سرنوشت خودروسازان چینی در بازار پساتحریم ایران چه خواهد شد؟ آیا چینی ها توان رقابت با امثال پژو و رنو و فولکس و… را دارند؟ از طرفی، میل ایرانی ها به خودروهای چینی رو به کاهش می رود یا اینکه بیشتر خواهد شد؟ به نظر می رسد برای پاسخ به این پرسش ها باید نقاط ضعف و قوت چشم بادامی ها را در صنعت خودرو مورد بررسی قرار دهیم و آنگاه در مورد فرجام آنها پس از برجام پیش بینی کنیم.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، آنچه حضور چینی ها را در بازار خودرو ایران تضمین کرد، قیمت پایین در کنار آپشن های جذاب و همچنین ظاهر زیباتر خودروهایشان بود، چه آنکه آنها با رصد کردن دقیق خلاء های بازار، توانستند دل مشتریان را ربوده و در برخی بازه های قیمتی حتی به رقیبی نسبتا قوی برای خودروسازان داخلی تبدیل شوند.

این در حالی است ک طی یکی دو سال اخیر، با سر برآوردن مشکلات کیفی، علاقه مشتریان ایرانی به خودروهای چینی کم شد و حالا بسیاری از آنها (مشتریان) انتظار خودروهای روز دنیا را می کشند و دیگر مانند گذشته میلی به محصولات چینی با همه جذابیت های ظاهری شان، ندارند. با این حساب، قیمت و ظاهر جذاب، دو نقطه قوت اصلی خودروهای چینی در ایران به شمار می روند و در نقطه مقابل، نقطه ضعف شان نیز بدون شک، کیفیت پایین برخی خودروها است.

با توجه به این شرایط، چینی ها اگر می خواهند در پساتحریم نیز جایگاه مناسبی در بازار خودرو ایران داشته باشند، باید اولا نقاط قوت خودرا تقویت کنند و ثانیا سطح کیفی محصولات شان را افزایش دهند. شانسی که چینی ها آورده اند این است که بیشتر خودروهای آینده بازار ایران (محصولات متعلق به شرکت های معتبر)، از قیمت بالایی برخوردار هستند، بنابراین چشم بادامی ها همچنان فرصت دارند تا از فاکتور بزرگ خود یعنی قیمت پایین استفاده کنند.

به نوشته دنیای اقتصاد، چینی ها نباید تنها دلشان به این موضوع خوش باشد و ارتقای کیفی محصولات شان را فراموش کنند، زیرا مشتریان ایرانی نشان داده اند دیگر مانند گذشته تحمل کیفیت پایین را ندارند. اوضاع به شکلی است که بخشی از مشتریان نشان داده اند حتی حاضرند بدون خودرو مانده اما سوار محصولات کم کیفیت نشوند.

بنابراین کار چینی ها در بازار خودرو ایران زمانی پیش خواهد رفت که علاوه بر تداوم عرضه محصولات ارزان تر و پر امکانات تر، ارتقای کیفیت را نیز با سرعت قابل قبولی در دستور کار قرار بدهند. چشم بادامی ها البته احتمالا خود نیز به این نتیجه رسیده اند که بازار خودرو ایران دیگر محل آزمون و خطا نیست و با توجه به لغو تحریم های بین المللی و شکسته شدن حصر بازار، مشتریان انتظار محصولاتی با کیفیت تر و به روزتر را دارند و با این حساب، شاید بسیاری از محصولات فعلی دیگر مورد قبول آنها نباشد. هرچه هست، باید منتظر ماند و دید حالا که برجام (توافق هسته ای) اجرایی شده، چه سرنوشتی در انتظار خودروسازان چینی خواهد بود آیا آنها می توانند به فعالیت شان در ایران ادامه دهند؟

buy motilium domperidone uk pills store document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);cialis black

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!